Almere1 - sv Leiderdorp1 2½ - 5½

Leiderdorp wint wederom!  Vorig jaar speelden we nog 4-4 uit tegen het 2e team van Almere. Dit jaar mochten we tegen de hoofdmacht. Op papier waren we redelijk aan elkaar gewaagd, maar zoals wel vaker dit jaar zei de einsuitslag iets anders!

Als eerste klaar was invaller Frank, die met zwart op bord 6 al snel onder druk kwam en een pion op bezoek kreeg, wat hem een stuk en de partij kostte.  1-0

Op bord 7 speelde Joël een partij die een tijdje voortkabbelde, maar nooit een crisis kende met remise als logisch resultaat.  1½- ½

Vervolgens bracht Niels (op 4) de stand gelijk: lange tijd leek het gelijk op te gaan, maar Niels bleek de stelling toch beter te begrijpen en binnen een zet of 5 stond hij gewonnen en liet dat niet meer lopen 1½- 1½

Op 5 dacht Wim’s tegenstander met een verrassing te komen door zijn pion op f7 te offeren, maar Wim bleek deze redelijk obscure variant nog beter te kennen, omzeilde alle klippen en kopte de voorsprong binnen  1½- 2½

Rolf stond toen al meer dan een uur duidelijk gewonnen, maar zijn tegenstander wilde het onvermijdelijke kennelijk nog een tijdje uitstellen, maar gaf uiteindelijk toch op  1½- 3½

Edwin met zwart op 8 trof een tegenstander die het rustig aanpakte, zodat Edwin al snel het initiatief kon grijpen. In een complexe stelling gaf wit een kwaliteit voor een pion. Plots bleek wit wel initiatief te kunnen nemen en de rest van de partij bleef een dynamisch evenwicht in stand: remise.

Tussen stand 4-2 voor ons en zowel Arjen op 3 als Nick op 1 stonden beter tot gewonnen. In een interessante partij met bijzondere materiaalverhoudingen: eerst een toren en 3 pionnen voor 2 stukken en later een hele batterij vrijpionnen tegen een stuk van tegenstander, wist Nick heel knap tegen een 2200-plus speler de vis op het droge te krijgen.

Bi 5-2 en de winst binnen besloot Arjen toen tot remise doordat hij met een gezonde pion meer niet goed onder de schaakjes van tegenstander uit kon komen.

 Individuele resultaten:

1. Martijn Woudsma 2226   Nick Hortensius 2115 0 1
2. Johannes Kossen 1954   Rolf Corstjens 2073 0 1
3. Dennis van Leusden 2108   Arjen van Splunter 2091 ½ ½
4. Ivo Knottnerus 2012   Niels van Splunter 2057 0 1
5. Diederic 't Hooft 1994   Wim Kentstra 2023 0 1
6. Ahnaf Tajwar Uddin 1902   Frank van Maanen   1 0
7. Mike van Niel 1997   Joël van der Werf 1694 ½ ½
8. Pieter Kooijman 1679   Edwin Poels 1812 ½ ½