Leiderdorp - Hoogland 4-4

Onze tegenstander vecht tegen degradatie en beet flink van zich af. Met drie invallers spelend haalden we toch een dik verdiende 4-4, al had er hier en daar wellicht wat meer ingezeten.

Op bord 8 debuteerde Quinten, veelbelovende jeugdspeler, ook om de sfeer eens te proeven. Met wit speelde Quinten een moeizame opening. Hij trof een tegenstander in vorm, en hij kreeg een sterke koningsaanval tegen zich. Quinten dacht zich nog te kunnen verdedigen maar toen zijn tegenstander een kwaliteit offerde, ging hij door de verdediging van Quinten en volgende capitulatie: 0-1

Giel op bord 2 zorgde voor de gelijkmaker. Zijn tegenstander maakte in het middenspel een fout en gaf pardoes op. In de analyse bleek dat de tegenstander van Giel nog wel een poging kon wagen, maar punt was al binnen!   1-1

Kees viel in op bord 7 en net zoals zijn vorige invalbeurt, speelde Kees weer heel solide, we mogen zelfs spreken van een plusremise: 1½ - 1½

Onze bord 1 speler Nick investeerde een pion in de opening voor aanval. Het bleek lang onduidelijk of zijn compensatie genoeg was maar bij overgang van midden naar eindspel wist Nick zijn slag te slaan: 2½-1½

Wim speelde op bord 4 een prima opening, al zijn stukken stonden in aanvalsstelling. In plaats van met rustige zetten zijn stelling te versterken, stak Wim te veel tijd in het vinden van de winnende zetten. In de resulterende tijdnoodfase wist de tegenstander de wedstrijd te kantelen, jammer ...  2½-2½

Op bord 3 speelde Koert een partij waarbij de opening gelijk op ging maar in het middenspel de goede kant op ging voor Koert. Het eindspel was wellicht te winnen geweest, maar na een torenruil was remise het onomkeerbare resultaat. Koert probeerde het nog heel lang, maar dat mocht niet baten:  3-3

Lo viel in op bord 6 en kwam een beetje moeilijk uit de opening. Hij snoepte een pion maar de tegenstander had daar goed spel voor. Een paar pionnen gingen verloren waarna een ongelijk loper eindspel, ook na stug verdedigen, niet te houden was:  3-4 

Tegen die tijd stond Michael (5) gelukkig al gewonnen. In de opening ging het gelijk op maar Michael wist de druk op te voeren en in tijdnoodfase won Michael een heel belangrijk ionnetje. Het toreneindspel werd heel vakkundig uitgetikt  :  4-4

Er had wellicht wat meer ingezeten, maar 4-4 is wel een terechte uitslag.