Leiderdorp - DD2 3,5 - 4,5

Na de stevige 2e plaats van afgelopen jaar zijn de verwachtingen hoog gespannen. Maar in tegenstelling tot vorig seizoen maakte we nu een valse start...

Op bord 8 viel Frank in, hij kwam stevig uit de opening maar in het middenspel werd een pion verloren, het eindspel kon Frank daarna niet houden.  0-1

Al snel kwam de gelijkmaker. Giel speelde scherp in de opening en wist door goed rekenwerk zijn tegenstander "er uit te combineren". Zondermeer een knappe overwinning!  1-1

Alle overgebleven borden gingen spannend gelijk op, maar in het vierde uur van de strijd kregen we 2 tikken te verduren:

Nick op 2 speelde vanuit de opening flink op aanval. Een pionnetje werd er ingestopt, maar de tegenstander hield stand. Nick probeerde het nog tot in het verre eindspel maar hield het niet: 1-2

Op 3 speelde Rolf. Rolf had een pion gegeven voor een middenspel waarbij hij de stukken op sterke velden kon neerzetten. Maar ook bij deze partij wist de tegenstander de deur dicht te houden, en in het eindspel met tijdnood voor Rolf, moeste de vlag gestreken worden 1-3

Toen kwam er gelukkig ook een meevaller. Martijn Otten, velen zullen hem nog wel kennen om dat hij in zijn jeugdjaren bij onze club heeft gespeeld,  speelde op bord 1 tegen zijn vorige club!  Hij moest vanuit de opening zwaar in de verdediging. Hij hield echter heel lang stand. In het verre middenspel kon zijn tegenstander winnend toeslaan maar ....  greep mis !  en Martijn nam het geschenk dankbaar aan.  2-3  en we waren weer in de wedstrijd.

Uit de laatste 3 partijen moesten nog minstens 2 punten gehaald worden, terwijl het bij deze partijen heel onduidelijk was. 

Ver in het 5e uur scoorde Wim de gelijkmaker. Nadat Wim in de opening door een kleine combinatie een pion won, begon een heel lang strategisch gevecht. De tegenstander probeerde alles dicht te houden, en dat lukte ook heel lang. Wim moest winnen en probeerde links en rechts een gaatje te vinden in de verdediging. Gelukkig lukte dat en kwamen we  op 3-3l 

Vervolgens scoorde Joël een remise. Het was een ingewikkelde partij waar waarschijnlijk wat meer ingezet had. Het eindspel met een ver opgerukte pion voor Joël werd net niet gewonnen: 3,5 -3,5

Velen volgden de ontwikkelingen op het 5e bord waar Michael de laatste partij speelde. Michael kwam redelijk uit de opening maar in het late middenspel verloor hij de kleine kwaliteit. Misschien had hij het eindspel kunnen houden, het was zeer moeilijk, maar zijn tegenstander wist na 5,5 uur spelen (!) het punt binnen te halen.  Heel jammer, game set and match voor onze tegenstanders: 3,5-4,5

Volgende keer tegen FischerZ, een van de favorieten in onze klasse (zij hebben hun eerste wedstrijd ook verloren) dan moeten we uit een ander vaatje tappen om in de race te blijven!