Leiderdorp - Almere 4 - 4

Dit was een belangrijke wedstrijd, want met 3 matchpunten uit de laatste 5 wedstrijden moeten we gaan opletten.  Maar dat geldt ook voor onze tegenstander, een wedstrijd dus onder spanning!

De wedstrijd begon niet zo goed. Ivo had een pionnetje gewonnen maar stond wel onder druk. Ivo verwachtte dat hij onder de druk uit zou kunnen komen met een gezonde pluspion, maar door een kleine misrekening verloor hij een pion , en dat was een belangrijke pion, want daardoor kwam zijn tegenstander binnen met zijn stukken en kon Ivo het niet meer houden :  0 - 1

Een paar minuten later kwam gelukkig de gelijkmaker. Wim moest op 8 tegen een opkomende jeugdspeler. Dat zijn altijd gevaarlijke potjes, maar Wim hield het hoofd koel. Wim kwam goed uit de opening met een gezonde druk op de stelling van de tegenstander. Na een grote afwikkeling verkreeg Wim een sterk loperpaar tegen 2 zwakke paarden. Dat leverde vervolgens de kwaliteit en de partij op:  1 - 1

Op 5 met zwart speelde Michael weer een heel solide partij. Zijn tegenstander ging fel op aanval spelen, maar Michael ving het goed op en maakte dankbaar gebruik van de ruimte die hij kreeg en kwam met een loper/dame batterij mooi in de witte stelling.  Zijn tegenstander gaf nog voor het eindspel op, dat is nu alweer 5 uit 6 voor Michael ! en een voorsprong  :  2 - 1

Op 4 speelde Koert en kwam degelijk en goed uit opening. Het lukte zijn tegenstander echter om op tijd stukken af te ruilen waardoor Koert geen winst meer zag, en er werd tot remise besloten :  2½  -  1½

Op bord 6 speelde Joël een heel boeiende partij. Goed uit de opening komend won Joël ook de dame tegen toren, normaalgesproken genoeg voor de overwinning, maar in de stelling zaten nog een paar venijnige dreigingen. De normaal uitziende oplossing die Joël koos, bleek toch niet de juiste te zijn en de tegenstander wist daardoor zoveel druk uit te oefenen dat Joël niet meer had dan remise. Joël had meer verdiend, jammer  :  3 - 2

Man of the match, vanuit Leiderdorps perspectief, was ontegenzeggelijk Marc. As invaller speelde  Marc met zwart op het hoge bord 3, en deed dat indrukwekkend goed. De tegenstander kon vanuit de opening wat druk uitoefenen, maar Marc wist onderweg wel een pionnetje te snoepen. Dat hield Marc heel goed vast. In het uiteindelijke paard+ toren eindspel werd zijn tegenstander stapje voor stapje meer in de verdediging gedrongen. Dat leverde uiteindelijk een 2e pion op en de partij!  4 - 2

Nick speelde met zwart op bord 1. Het werd een zeer ingewikkelde partij waarbij op een gegeven moment Nick 2 pionnen had voor een kwaliteit. Zijn koning stond wel in het centrum maar het leek optisch allemaal te kunnen. Zijn tegenstander wist echter door sterk spel de vesting van Nick beetje bij beetje af te breken en in wederzijdse tijdsnood kon Nick het niet meer houden:  4  -  3

De langste partij werd door Martijn gespeeld. Bij de 4 - 3 was Martijn al in de fase beland waarin zijn koning in het open veld stond en het tegen dame en toren van zijn tegenstander het niet meer te houden was. En dat is wel heel sneu voor onze Martijn want na een zet of 20 was zijn tegensatnder volledig ingesnoerd en stond Martijn huizehoog gewonnen. Toen Martijn niet de goede afwikkeling koos greep zijn tegenstander zijn kans, en werd wel duidelijk waarom zijn tegenstander een 2250 rating heeft.  Heel jammer, maar het is niet anders. Toch een fraaie partij van Martijn! 

En zo werd het 4-4. Een overwinning had zo maar gekund, maar dat geldt voor meer wedstrijden dit seizoen waarin het niet zo mee zit. Eens rolt het geluk onze kant op!