Promotie - Leiderdorp 2,5 - 5,5

Terwijl het niet zo lekker loopt, en je in de degradatiezone bivakkeert, moet je uit tegen de koploper...  Wat moet je vooraf daarvan dan denken? We gingen in ieder geval strijdvaardig naar Zoetermeer!

En het moet gezegd, een zeer verdiende, en ook dikke overwinning. Geen enkele nederlaag aan onze kant, tegen een sterke tegenstander, chapeau! 

Halfweg de middag mochten we al een voorsprong noteren. Giel speelde op bord 3 een mooie aanvalspartij waarbij hij continu druk uitoefende op de lange diagonaal richting de koningsstelling van zijn tegenstander. Het leverde een kwaliteit op en vervolgens de partij. Psychologisch altijd fijn zo'n eerste punt :  0 - 1  

Op de andere borden zag het op dat moment veelbelovend uit. Maar het duurde nog even voordat er weer wat genoteerd kon worden:

Rolf speelde op bord 2 tegen een speler met een 2250 rating en een score van 6 uit 6 ...   dat kun je aan Rolf overlaten: met zwart een hele solide remise. Zowel in opening als middenspel werd het evenwicht nooit verbroken, en ook het resterende torendeindspel was remise. Jammer dat de tegenstander geen ijzer met handen wilde breken, want dan kan er zo maar ook gewonnen worden, maar de tegenstander hield het wijselijk op remise. Heel knap van Rolf!   ½ - 1½

Michael, met 5 uit 6 in topvorm, speelde op bord 6 een strategeisch partij. Misschien zat er hier of daar net wat meer in, maar het was al met al een mooie plusremise  1 - 2

Nick speelde op 1 een interessante partij. Hij en zijn tegenstander gingen voor de winst wat een spannend middenspel opleverde. Nick kwam met een klein strategisch voordeeltje uit de verwikkelingen: een stelling met oa ongelijke lopers, waarbij de loper de controle had over een belangrijke diagonaal. In het eindspel wist Nick de druk op 2 vleugels de verspreiden, waardoor zijn tegenstander het niet meer dicht kon houden. Weer eens mooie eindspeltechniek van Nick : 1 - 3

Wim speelde op 7 een bloedeloze remise. In de opening werd onnauwkeurig gespeeld waardoor Wim in een wat minder middenspel  terecht kwam. Wim koos er voor om op de enig open lijn alle zware stukken te ruilen waarna er nier veel muziek meer in de stelling was. Niet hoogdravend, maar de punten waren in deze wedstrijd even te belangrijk om overdreven risico's te nemen, gevolg: remise  1½ - 3½

Op bord 4 haalde Niels het eerste matchpunt binnen met een remise. In een ingewikkelde partij waarbij het niet makkelijk te beoordelen was wie nu beter stond, leek het op een gegeven moment er op dat Niels de winst binnen handbereik had. Er kwam een zeer interessant en ook leerzaam eindspel op het bord waarbij Niels de dame, en de tegenstander 2 lopers had.  Je zou zeggen:"dat moet kunnen" maar deze lopers wisten een pion naar de 7e rij te brengen waardoor Niels nog heel nauwkeurig moest spelen om het halfje binnen te halen, hetgeen hij ook deed:  2 - 4.

Koert haalde de winst binnen. Hij zetten een mooie aanval op en die leek ook door te slaan maar opeens zag Koert een variant waarbij de tegenstander wellicht een tegenaanval op zou kunnen zetten. Hij koos toen om een eindspel in te gaan waarbij hij iets beter stond. Analyse achteraf toonde aan dat het ook remise zou moeten zijn, maar in de hitte van de strijd loopt het vaak net even anders, en Koert wist er toch nog een overwinning uit te persen!  2 - 5

Last but not least, speelde Joël op bord 8. Joël speelde een goede partij en kwam verdiend in een eindspel terecht waarbij eenieder dacht dat hij gewonnen stond. Maar toen in het eindspel een belangrijke pion verloren werd, draaide het beeld. Maar in deze moeilijke fase wist Joël nog iest creatiefs te bedenken: hij offerde zijn loper om te komen in een eindspel toren + 2 pionnen tegen dame + 1 pion waarbij een keurige vesting opgebpuwd werd, heel fraai!  2½-5½

Al met al een hele fraaie prestatie!  We zijn nog niet veilig maar dit was een belangrijke stap in de goede richting!