Amsterdam west - Leiderdorp 2 - 6

Als koploper vertrokken we naar we Amsterdam West, die strijden tegen degradatie. Zouden we onze koppositie kunnen verdedigen?

Na 2 uur strijd was er nog weinig tekening in de strijd maar na zo'n 3 uur rolden op de middenborden de punten snel binnen. Als eerste was invaller Arjen klaar op 5 met wit. De hele partij had Arjen druk uitgeoefend op de damevleugelpositie van zijn tegenstander. Deze hield het nog heel lang vol maar kon niet verhinderen dat Arjen afwikkelde naar een gewonnen pionneneindspel : 0 - 1

Martijn op 4 met zwart kwam lekker uit de opening en belandde in een tactisch moeilijk middenspel. Over en weer probeerden de spelers elkaar af te troeven met mooie varianten die bedacht werden. Martijn had echter net wat beter gekeken, misschien ook wat stellingsgeluk, maar het punt was al binnen voor het eindspel :  0 - 2  

Rolf speelde met wit op bord 3. Hij kwam lekker uit de opening en drukte zijn tegenstander stapje voor stapje terug waarna een succesvol torenoffer geplaatst kon worden. Een overwinning waar niets op af te dingen viel : 0 -3

Het feest was nog niet voorbij, want Michael op 6 kwam goed uit de opening en kwam in een middenspel waarbij hij een pion voor stond, met alle zware stukken nog op het bord en ongelijke lopers. De koningsstelling van zijn tegenstander zag er niet al te best uit. maar het was toch niet zo makkelijk.  Michael wist af te wikkelen naar een dubbel toreneindspel met goede winstkansen. Misschien kon zijn tegenstander het nog remise houden maar dat kreeg hij niet voor elkaar, Michael wist het punt binnen te halen 0 - 4 .  Het eerste matchpunt was binnen!

Alle middenborden dus op winst maar borden 1,2 7 en 8 moesten nog lang ploeteren. Na ruim 5 uur spelen kwam dan eindelijk het 5e resultaat binnen: Wim speelde op 7 een beetje "saaie" partij. Op geen enkel moment kon een van beide spelers een voordeeltje claimen. Door een slimme afwikkeling wist de tegenstander van Wim een eindspel te bereiken van goede tegen slechte loper, maar de stelling was dusdanig dicht dat er geen winstkansen waren: remise. Hiermee was de winst definitief binnen:  ½ -4½

Onze grootmeester Daan op bord 1 maakte er ook een lange partij van. De hele partij had Daan een lichte plus maar zijn tegenstander wist de schade beperkt te houden. Ergens heeft de tegenstander van Daan een kans op remise gemist, daarna heeft hij de kans niet nogmaals gekregen. Het eindspel paard tegen lopeer met een vrije randpion voor Daan werd op instructieve wijze uitgetikt naar winst:  ½ - 5½.

Joël speelde een partij waarbij het evenwicht de hele wedstrijd niet verbroken werd. De tegenstander probeerde tot in het 6 uur een weg naar winst te vinden, maar ook hier was, net als in de partij van Wim de stelling zodanig dicht dat er geen winst voor een van de spelers mogelijk was, met remise als logisch resultaat : 1 - 6

Het was al een grote overwinning en deze had nog groter kunnen zijn als Stefan zijn winststelling (al binnen zo'n 10 zetten!) niet zelf om zeep geholpen had. Soms vecht je meer tegen jezelf dan tegen je tegenstander en voor Stefan was het zo'n dag. Tot overmaat van ramp werd een eindspel dat remise-achtig uitzag ook nog wat ongelukkig verloren. De tegenstander moest nog wel even mat zetten met paard en loper, en dat lukte uiteindelijk binnen de noodzakelijke 50 zetten. Jammer voor Stefan :  2 - 6 

 Al met al : missie volbracht. Halfweg de competitie staan we fier bovenaan met een punt voorspong op VAS en hebben we de meeste bordpunten.

Nog 4 wedstrijden volhouden . . . 

Persoonlijke uitslagen: