Leiderdorp-Caissa3 6-2

Zaterdag 9 februari speelden we de thuiswedstrijd tegen het Amsterdamse Caissa: een stevige middenmoter in de tussenstand. We moesten winnen om de koppositie te handhaven.

We kwamen snel op voorsprong. Martijn met wit op 4 kwam fijn uit de opening met het hele centrum onder controle. Toen Martijns tegenstander zijn dame te vroeg eruit speelde kon Martijn met veel tempi de stukken van zijn tegenstander terugdringen. Zwart wist nog een uitweg te vinden, maar verloor toen een stuk en gaf meteen op : 1-0

Niet heel veel later werd de score verdubbeld. De tegenstander van Michael (zwart op bord 5) was niet bekend met de openingsopzet die Michael koos en speelde waarschijnlijk daardoor nogal passief. Hierdoor konden Michaels stukken naar actieve velden en nadat de stelling zich opende, werd het voor wit te lastig om nog een uitweg te vinden. Dit resulteerde in een ingesloten dame en de winst : 2-0

Daan speelde op 1 met zwart tegen een collega, een leuke bijkomstigheid. In zijn partij won wit de pion die hij had geofferd te snel terug (zijn tegenstander had beter nog wat druk op de stelling kunnen houden) waarna er voor Daan een gewonnen eindspel overbleef : 3-0

Wim met wit op 6 verraste zijn tegenstander in de opening waarna hij in een prettig middenspel terechtkwam. Zwart bleef onder druk staan, wellicht had zwart het hier en daar beter kunnen doen. Zoals het nu ging wist Wim richting eindspel een winnende aanval op de koning te ontwikkelen: 4-0.

Het feest ging nog even verder. Stefan op 3 met zwart hield de strijd bewust zo ongebalanceerd mogelijk in een poging om het ingewikkeld te maken. Martijn typeerde Stefans stelling hilarisch als "Stefan staat nog gelijk, maar hij lijkt beter te staan".  Dat zegt misschien genoeg. Richting eindspel wist Stefan 2 pionnen buit te maken en vervolgens volgde de winst : 5-0 

De koek was nog niet op. Giel op 2 maakte er zelfs 6-0 van! Na een ingewikkelde opening begon het middenspel met een toren en 2 pionnen voor Giel tegen 2 stukken. Tot en met het eindspel bleef het spannend en onduidelijk door deze ongebalanceerde verhouding maar Giel liet een mooie eindspel- techniek zien en trok uiteindelijk aan het langste eind.

Joël speelde met wit op 8 en kwam degelijk uit de opening. In het middenspel stond Joël op het randje van gewonnen maar speelde wellicht wat te voorzichtig. In tijdnoodfase ging pardoes een stuk verloren doordat hij een zet uitvoerde die hij in de vooruitberekening gepland had, een vaker voorkomende fout bij schakers. Jammer, maar het eerste tegenpunt was een feit :  6-1

Na bijna 5 uur spelen (!) eindigde ook de laatste partij. Marc speelde met zwart op 7 en kwam in een zeer ingewikkeld middenspel terecht. Daarin wist Marc goed manoeuvrerend in een gewonnen stelling te komen. In de tijdnoodfase na bijna 5 uur spelen mistte Marc de winst, en greep zijn tegenstander de winnende kans. Jammer, een overwinning was zeker verdiend geweest!  Eindstand : 6-2

We kunnen terugkijken op een goede wedstrijd. Onze concurrent VAS heeft deze ronde ook gewonnen, dus de marge blijft klein: 1 matchpunt. Het worden nog 3 spannende rondes!