Leiderdorp - Fischer Z 4½ - 3½

De wedstrijd tegen Fischer Z werd vooraf met de nodige zorgen bekeken, ze hadden immers in de vorige ronde de koploper laten struikelen. Het werd inderdaad een zeer spannende strijd waarbij wij de zege over de streep trokken. Al was het met de hakken over de sloot ... 

Na ongeveer 2 uur spelen was het eerste resultaat binnen. Wim speelde met wit op 8 en het evenwicht werd nergens doorbroken en na een 20-tal zetten restte een symmetrisch eindspel van paard/loper tegen paard/loper. Wim accepteerde het remise-aanbod van zijn tegenstander : ½-½

Martijn speelde op 1 een prima partij. Hij stond overwegend in het middenspel maar moest nog wel eventjes 20 zetten met weinig tijd door zien te komen. Dat deed hij heel vakkundig en na de tijdnoodcontrole wist hij een dubbel toreneindspel zeer fraai te winnen met een klassieke pionnen-doorbraak :  1½ - ½

Arjen speelde met wit op 4 tegen de hoogst gerate speler een prima partj. Hij kwam een pionnetje voor en het leek de goede kant op te gaan. Volgens eigen zeggen had hij op een gegeven moment de dames moeten ruilen met goede winstkansen. Zoals het nu ging wist zijn tegenstander te ontsnappen met een eeuwig schaak. Toch een zeer verdienstelijk resultaat!    2 - 1

Koert op 6 met wit won een achteraf cruciale partij. Koert kwam goed uit de opening, had een drukstelling opgebouwd maar zijn tegenstander verdedigde zijch hardnekkig. In wederzjdse tijdnood ging de tegenstander op het nippertje door zijn vlag na net een verliezende zet gespeed te hebben; in de post mortem bleek dat de tegenstander op dat moment een winnende zet had kunnen doen, maar die zet was verre van eenvoudig te vinden! Al met al toch een verdiende overwinning!  : 3-1

Fischer Z kwam vervolgens op gelijke hoogte door 2 partijen die elkaar snel opvolgden: 

Joël op 7 speelde een moeizame partij. Hij stond in het middenspel wat gedrukt, en de tegenstander wist in het verre middenspel een behoorlijk gevaarlijke koningsaanval tot stand te brengen. Joël wist nog wat chaos te creëren en kreeg wat vage tegenkansen maar nadat hij een torenzet gemist had was het snel uit : 3 -2 

Michael speelde op 5 een ongelukkige partij. Hij is in topvorm maar naar eigen zeggen blunderde hij waardoor hij in een eindspel terechtkwam met een kwaliteit minder. Hij wist het zijn tegenstander nog moeilijk te maken maar kon het niet meer houden : 3 -3 

Zowel Stefan op 2 als Daan op 3 stonden op dat moment beter, dus enig optimisme was gerechtvaardigd, maar het moet natuurlijk allemaal wel goed blijven gaan,

En dat gebeurde gelukkig ook. Daan speelde op 3 een lange manoeuvreerpartij. Zijn tegenstander bood dapper tegenstand en lange tijd was de stelling bijna potdicht. Maar door knap manoeuvreerwerk werd er door Daan een bres geslagen in de verdediging, en werd er in het resterende eindspel een toren gewonnen waarna de tegenstander meteen opgaf 4-3

Stefan op 2 hoefde dus "alleen nog maar" remise te spelen om de matchpunten binnen te halen. In de partij had Stefan prima winstkansen, misschien had hij ook moeten winnen, maar zoals het ging kwam Stefan in een toren en ongelijke loper eindspel terecht waarbij hij wel 2 pionnen meer had waarvan 1 een dubbelpion was. Hij probeerde nog zeer lang het eindspel te winnen maar moest uiteindelijk berusten in remise. Maar zoals gezegd, dat was genoeg voor de overwinning !   4½ - 3½ 

We staan nu met 8 matchpunten uit 5 wedstrijden aan kop, met 1 matchpunt voorsprong op nummer 2. Het zijn nog 4 wedstrijden . . .