Leiderdorp-DD2 6 1/2 - 1 1/2

De wedstrijd tegen DD2 moest gewonnen worden om aansluiting te houden met de koploper, dat lukte voortreffelijk.

De score werd geopend door Quinten op bord 5. Zijn tegenstander offerde een pion in de opening voor aanval, maar Quinten ving dat goed op en kwam in gewonnen stelling terecht. Door een fout van zijn tegenstander ging het opeens heel snel, maar de stelling was sowieso al gewonnen voor Quinten. Goed gespeeld door Quinten met nu een fraaie 3 uit 3 score!  1 - 0. 

Even later werd op bord 7 de vrede getekend. De tegenstander van Wim bouwde een solide stelling op die niet zo maar te kraken was. In het late middenspel kwam er een zetherhaling op het bord : 1½ - ½

Joël speelde op bord 4 een goede partij, en kwam dan ook tijdens het middenspel in een gewonnen stelling terecht. Joël koos echter net de verkeerde variant waarna de partij afgleed naar remise : 2 -1

Talita speelde voor het eerst mee in ons team en deed dat zeer verdienstelijk! Vanuit de opening werd de tegenstander stapje voor stapje meer onder druk gezet en in de tijdsnoodfase maakte haar tegenstander de beslissende fout : 3-1

Martijn speelde een doldrieste, zeer onderhoudende partij. Hij offerde 2 keer een stuk geofferd en kreeg daar een handvol pionnen voor en een gevaarlijke aanval. Zijn tegenstander had veel tijd nodig om al dat geweld te weerstaan en moest daarom veel zetten in tijdnood spelen. Dat ging een tijdje goed maar in het verre middenspel werd dan toch de beslissende fout gemaakt, een mooie winstpartij van Martijn :  4 - 1 

De team-winst werd binnengehaald door Lisa die op bord 3 een strategisch gevecht voerde. Er kwam een stelling op het bord waarbij het voor Lisa moeilijk was om er doorheen te komen. Ook haar tegenstander wist niets beslissends te vinden waarna in het eindspel tot remise werd besloten. Onze winst was binnen :  4½ - 1½

David speelde een prima partij waarbij hij vanuit de opening zijn tegenstander onder druk wist te zetten. In wederzijdse tijdnood werd het nog wel even spannend maar het mooie einde mocht er zijn: het paard van zijn tegenstander stond gevangen en kon door een wandelende koning "gewoon" opgehaad worden. De tegenstander geloofde het toen wel ...     5½ - 1½

De spannendste partij bewaren we voor het laatst. Op bord 2 kwam Daan, die zijn maximum-score van 4 uit 4 wilde verdedigen, heel goed uit de opening. Hij offerde een kwaliteit om de tegenstander nog meer klem te zetten. Misschien verblind door deze weelde (?) liet hij de tegenstander te veel toe op zijn koningsvleugel, en als zijn tegenstander zijn kans had gegrepen, dan had hij een winnende aanval kunnen krijgen. Maar als je een kans mist, zoals zo vaak, krijg je de deksel op je neus. Daan greep meteen zijn verdedigende kans, en wikkelde het daarna krachtig in een paar zetten af, winst en opluchting was zijn deel : 6½ - 1½

Al met al een ruime en terechte overwinning, we blijven in de race !