Leiderdorp - LSG3 4 - 4


We staan fier aan kop en moesten nu tegen het sterke LSG3 (4e plaats), waar we vorig jaar nog van hadden verloren. Zelfverzekerd maar ook een beetje gespannen gingen we de slag aan.


Na 2 uur viel de eerste uitslag. Lisa op 8 speelde een zeer gelijkopgaande partij en voordat een eventuele tijdnood-fase zou kunnen aanbreken besloten de spelers tot remise : ½ - ½
Na bijna 3 uur spelen kwamen we op voorsprong: Daan met zwart op 3 kwam stevig uit de opening en na een paar tempi verlies van wit kwam de witte koning wat ongelukkig op f1 te staan met een opgesloten toren op h1. Dat voordeeltje was voor Daan genoeg om winnend af te sluiten via een “ petite combination” 1 ½ - ½
Een paar minuten later won ook Martijn op bord 4. Hij kwam al wat prettiger uit de opening en er was een overgang naar een prettig eindspel gaande maar op dat moment maakte de tegenstander een blunder, Martijn pakte meteen zijn kans : 2 ½ - ½
Rolf met zwart op bord 1 heeft een zeer solide partij gespeeld en heeft nergens minder gestaan, er werd remise besloten toen na een stukkenruil een dubbel toreneindspel restte, dat wellicht nog iets beter stond voor Rolf 3 – 1.
David speelde met zwart op 5 een wilde partij. Wit gooide zijn witte koningsstelling open, vol in de aanval, met ook een pion meer maar Davids stelling zag er meer solide uit.  Uiteindelijk won David  de pion terug en  kwam in een beter middenspel terecht.  Door de opkomende tijdnood accepteerde David, ook gezien de stand, om remise aan te                 nemen 3 ½ - 1 ½
Arjen met zwart op 7 stond de hele partij “ietsje” minder maar er was nog niet zoveel aan de hand. De overgang van middenspel naar eindspel leverde wel een moeilijke stelling op, en het gecompliceerde pion-eindspel was volgens sommigen remise… maar het was heel lastig voor zwart om te spelen. Het lukte de tegenstander om met de koning in Arjens stelling te komen, en toen was het niet meer te houden: 3 ½ - 2 ½
Joël speelde met wit op 2 een zeer gecompliceerde partij. Joël had een loper en pion tegen toren waarbij Joël een pionnenstorm op de koningsvleugel startte, met op die vleugel een pion meer. De tegenstander ving deze aanval goed op en wist in het verre middenspel op de damevleugel op zijn beurt wel winnend door te breken : 3 ½ - 3 ½
Koert met wit op 6 kwam vanuit een solide opening in een beter middenspel terecht. Vanaf het verre middenspel t/m het verre eindspel stond Koert een pion voor maar zijn tegenstander wist na urenlang verdedigen de remise zeer moeizaam binnen te halen. Jammer voor ons, wel knap van de tegenstander : 4 – 4
Omdat al onze concurrenten punten verspeelden zijn we met dit gelijkspel zelfs uitgelopen en staan we nu 4 MP voor, met nog 2 wedstrijden te spelen.
We staan op de drempel van een historische stap: de sv Leiderdorp heeft nog nooit in de 2e klasse gespeeld, en we hebben daarvoor nog maar 1 MP nodig …

 

 

 

Joomla! Foutopsporingsconsole

Sessie

Profielinformatie

Geheugengebruik

Database zoekopdrachten