Voorschoten2 - Leiderdorp 4 ½ - 3½

We togen naar Voorschoten in de wetenschap dat bij minimaal een 4-4 uitslag we ons kampioen mochten noemen . . .

 Het mocht echter niet zo zijn, er werd met minimaal verschil verloren, en kwamen dus een half puntje te kort.

Talitha met wit op 7 kwam gelijkwaardig uit de opening maar langzaam maar zeker kwam zwart wat beter te staan en toen Talitha in tijdnood een interessant uitziende zet niet durfde te spelen was de stelling onhoudbaar.  1 - 0 

Koert met zwart op 6 speelde een interessante partij waarbij hij in het middenspel een toren, paard en 2 pionnen voor zijn dame kreeg. Door tijdnood kon hij een winnend uitziende stelling niet binnenhalen, en kon zijn tegenstander met een offer de remisehaven bereiken.  1½ - ½

Rolf op bord 1 trok de stand weer gelijk. Na de opening stond de stelling nog redelijk gelijk maar in het middenspel wist hij de stelling steeds meer naar zich toe te trekken.  1½ - 1½

David spelend met wit op bord 5 kwam in het middenspel minder te staan. Op gegeven moment gaven we nog weinig voor de kansen van David maar gelukkig zat er nog een trucje in de stelling waarna eeuwig schaak het halfje redde : 2-2

Wim speelde met zwart op bord 8. Hij offerde in de opening een pion maar de compensatie die hij daarvoor had werd teniet gedaan waarna Wim de rest van de partij moest vechten voor remise. Het eindspel dat ontstond met toren en loper aan beide kanten, maar met een pionnetje meer voor wit, werd vakkundig door Wims tegenstander uitgespeeld.  3 - 2

Martijn met wit op bord 3 kwam prettig uit de opening. Hij zocht de hele partij, maar de tegenstander hield de hele partij de balans in evenwicht, in het verre eindspel werd tot remise besloten  3½-2½

De stand werd weer gelijk getrokken door Daan met zwart op bord 2. In het middenspel werd een pionnetje veroverd maar het eindspel was nog niet zo eenvoudig, maar werd zeer vakkundig tot winst gevoerd 3½ - 3½

Als laatste was Joël met zwart nog bezig op bord 4. Naar eigen zeggen werden in het middenspel een paar onnauwkeurigheidjes begaan waardoor Joel in een moeilijk verdedigbaar eindspel belandde. Hij wist zich nog heel lang te verdedigen maar door een kwaliteitsoffer wist zijn tegenstander dan eindelijk het gaatje in de verdediging te vinden voor de winst :  4½ - 3½ 

Jammer natuurlijk, maar we hebben het nog steeds zelf in de hand: minimaal een 4 - 4 tegen het Amsterdamse VAS op 22 april !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla! Foutopsporingsconsole

Sessie

Profielinformatie

Geheugengebruik

Database zoekopdrachten