A'dam Beserkers - Leiderdorp 3½ -4½

Onze allereerste wedstrijd in de landelijke 2e klasse, en dan meteen tegen het op papier sterkste team...  Het werd een sensationele middag !

In deze wedstrijd hadden onze tegenstanders op 7 van de 8 borden een (soms veel)  hogere rating. Een klein wondertje was nodig ...

We begonnen met een achterstand. Wim speelde voor het teambelang op bord 1 tegen een IM en mocht een kleine 20 zetten hopen op een wonder. Maar in het middenspel greep de tegenstander het initiatief en Wim kon de aanval niet meer afslaan :  1 - 0

David speelde op het tweede bord tegen  en GM (!) en deed dat zeer verdienstelijk. Na een 20-tal zetten stond David zelfs beter, maar door een grapje in de stelling, die David niet zag, greep Davids tegenstander het voordeel en liet dat niet meer los : 2 - 0 

Koert op bord 7 speelde een zeer fraaie aanvalspartij vanuit de opening. Koerts tegenstander offerde nog 2 pionnen voor tegenspel maar dat tegenspel kreeg hij niet. Door een sterke pionnenopmars op de koningsvleugel kon Koert de koning van zijn tegenstander midden op het bord houden waarna de aanval van Koert beslissend werd (mat of damewinst)  : 2 -1 

Quinten met zwart op 8 kwam iets beter uit de opening. Na een vroege damaruil kwam Quinten in een iets beter, maar tricky, eindspel terecht. Na een fout van zijn tegenstander ging het opeens heel snel en kon Quinten het fraai uittikken  :  2 -2 

Martijn op 4 had een lastig middenspel, waarin hij iets te enthousiast met de g-pion in de aanval ging. Na een foutje van zijn tegenstander na een 20-tal zetten stond het weer gelijk, maar had Martijn nog maar 7 minuten over! Een paar zetten later vond Martijn in tijdnood een mooi stukoffer, maar niet de winnende vervolgzet. Daarna kwam hij in een minder eindspel terecht met 3 pionnen voor een stuk, wat Martijn knap remise wist te houden : 2½ - 2½

Joël met wit op 5 kwam ongeveer gelijk uit de opening. Hij gaf naar eigen zeggen een beetje onhandig een pion weg waardoor hij een mindere stelling moest verdedigen. Uiteindelijk wist Joël de pion terug te winnen en zijn stukken op een fraaie wijze te coördineren waarna in een gelijke stelling tot remise werd besloten : 3 - 3

Daan met wit op 3 kwam gelijk uit de opening in een stelling die hem wel lag. Zijn tegenstander speelde wat vroeg b4 waardoor Daan een pion won. Die extra pion kon echter makkelijk geblokkeerd worden. Richting tijdnood werd Daans tegenstander erg actief en won de pion terug. Daarna lukte het Daan weer om meer actief te worden en, zoals uit computeranalyse achteraf bleek, met een mooi stukoffer had kunnen winnen. Dat gebeurde niet, Daan beging een onnauwkeurigheid die een nederlaag had kunnen opleveren, maar Daan wist als een Houdini in het eindspel zeer knap te ontsnappen :  3½-3½ 

Na deze remise was Rolf met zwart op 6 bezig met zijn laatste winnende zetten !!! Maar eerst terug naar het begin van deze zeer interessante wedstrijd.

Rolf besloot om een bom te laten ontploffen in de opening en zo stond er na 2 uur spelen en 10 zetten een chaotische stelling op het bord. Wat conceptueel een betere stelling voor zijn tegenstander moest zijn, bleek voor beide spelers te moeilijk voor een voordeel (de woorden van Rolf). De tegenstander sloeg op een gegeven moment een remise-aanbod af van Rolf (de stelling was objectief gezien remise) waarna de tegenstander na goed actief spel van Rolf de fout in ging in het eindspel en werd uiteindelijk het laatste (winnende ! ) punt door Rolf zeer knap binnengesleept !   :  3½ - 4½

De verrassing was compleet, wat een mooi en onverwacht begin van deze competitie!