Leiderdorp - Promotie 2½ - 5½


We moesten aantreden tegen de koploper en wisten dat het een moeilijke opgave ging worden.


Martijn met zwart op 3 kwam goed uit de opening en besloot voor een koningsaanval te gaan met g5 en h5. Dat leverde een betere stelling op en toen Martijn een tweede pion won leek het pleit beslecht. Maar opeens vond wit een mooie truc en Martijn moest in tijdnood opeens ingewikkeld verdedigen. Martijn miste ergens de winst en wit kreeg daarna eeuwig schaak in de stelling : ½-½


Katja met zwart op bord 5 heeft het verdienstelijk gedaan. Na de opening kwam ze onder druk te staan en werd er door de tegenstander een pionnetje gewonnen. Daarna wist de tegenstander door te drukken, en was de stelling niet meer te verdedigen   ½-1½


Rolf met zwart op 1 kwam niet zo prettig uit de opening. De tegenstander gaf een pionnetje en kreeg daarvoor veel compensatie terug. Na verwikkelingen in het middenspel resulteerde voor Rolf een verloren toreneindspel : ½-2½


Daan speelde met wit op 2. Hij was niet zo blij met de uitkomst van de opening en wikkelde naar een wat minder eindspel af , maar in dat eindspel maakte Daans tegenstander wat foutjes en kon Daan toch een punt bijschrijven :  1½-2½


Jeroen viel in op bord 7 met zwart. De eerste 20 zetten gingen zeer gelijk op maar toen de tegenstander na b4 een gat sloeg in de verdediging van Jeroen, ging het bergafwaarts. Uiteindelijk kwam er een toreneindspel op het bord dat niet meer te houden was :  1½ - 3½


Koert met wit op 6 kwam gelijk uit de opening maar wist naar eigen zeggen geen goed plan te bedenken. Na een mindere zet werd de druk op Koerst centrale e4 pion opgevoerd die Koert na een slechte zet verloor. Koerts tegenstander speelde het vervolg net als de rest van de partij prima en won overtuigend: 1½-4½


Joël met wit op 4 speelde tegen een sterke tegenstander. Na de opening was de stelling onduidelijk. Joel ruilde daarna waarschijnlijk niet helemaal handig af naar een iets minder eindspel. Nadat er nog een paar torens werd geruild was het eindspel gelijk met remise als resultaat : 2 - 5


Als laatste mocht Wim met wit op 8 een remise bijschrijven. De opening ging gelijk op waarbij zwart iets prettiger stond. In het late middenspel kwam er vuurwerk op het bord waarbij zwart een pion wist te winnen. Wim wist te vluchten in een eindspel met een pion minder maar met remisekansen. Na de laatste ruilacties kwam er een eindspel met ongelijke lopers op het bord met remise als resultaat : 2½ - 5½


Al met al een terechte overwinning voor onze tegenstander uit Zoetermeer.