Oegstgeest - Leiderdorp 4 - 4

De uitwedstrijd tegen koploper Oegstgeest beloofde een zware dobber te worden en dat werd het ook. We waren dichtbij de overwinning maar de einduitslag 4-4 is terecht te noemen.

Michael zette ons snel op voorsprong. In het middenspel kwam Michael met zijn zware stukken binnen de stelling van zijn tegenstander en de aanval sloeg snel door: 0 -1 

De voorsprong hielden we niet vast. Edwin kwam nog wel gelijk uit de opening maar in het middenspel viel de beslissing aan de voor ons verkeerde kant 1-1

Wim speelde op 5 tegen een invallende jeugdspeler, die door Wim zeker niet werd onderschat (moet je bij jeugdspelers ook nooit doen). Door een voor Wim een verrassende variant werd het spel superscherp waarbij beide kanten aanvalstroeven kregen. Door de verwikkelingen gebruikte Wim teveel tijd waardoor in de tijdnoodfase de verkeerde afwikkeling werd gekozen, en een vervelende nederlaag het gevolg was!  We stonden op achterstand ...  2-1

Gelukkig liet Giel zich niet verrassen, en na een wat bloedeloze opening wist Giel het initiatief in het middenspel te pakken Het resulteerde in een niet meer tegen te houden aanval dwars door het midden, waar ook de koning van de tegenstander stond : 2-2

Nick won heel geleidelijk: een pionnetje winnen,  en even later 2 pionnen, maar wel in een moeilijk eindspel met toren en ongelijke loper. Nick moest zijn bekende eindspelkunde 100% aanspreken om het punt binnen te halen, en dat lukte hem weer !  

Een 2-3 voorsprong maar de eerste drie borden waren nog bezig en daar ligt de kracht van Oegstgeest met 2 2300-spelers ...

Martijn had zo'n sterke speler tegenover zich. Heel lang mocht Martijn hoop hebben op een remise maar in het verre eindspel kon Martjn het niet houden. jammer, maar heel dichtbij geweest   3-3 

Joël speelde voor deze gelegenheid met zwart op bord 2 tegen een 2100 speler!  Joël speelde zonder meer een hele goede, gedegen partij. Stevig uit de opening komend kwam Joël nooit echt in de problemen, zijn tegenstander moest dat achteraf ook erkennen, een terechte en knappe remise!  3 1/2  -  3 1/2

Rest de laatste partij op bord 1: gespeeld door Rolf tegen Nicolic (2330).  Ook Rolf heeft het fantastisch gedaan, achteraf had hij zelfs het gevoel dat er op een bepaald moment in de partij er wellicht meer inzat dan remise.  Tot en met het toreneindspel  heel nauwkeurig gespeeld, en nooit echt in verliesgevaar geweest. Chapeau!   4 -  4