Leiderdorp - En Passant2 4 - 4

We speelden tegen een tegenstander die de eerste wedstrijd met 5½  had gewonnen. Het beloofde vooraf dus een pittig duel te worden en dat werd het ook!

Martijn was als eerste klaar aan bord 2. Hij speelde wat onnauwkeurig in de opening en kwam daardoor minder te staan. Met enig kunst- en vliegwerk hield hij de stelling overeind. Zijn tegenstander bood remise aan (Martijn had inmiddels ook al weinig tijd) maar gezien de stand op de andere borden speelde Martijn dapper door! Dat pakte heel goed uit: een paar zetten later kreeg hij plots een toren cadeau en daarmee ons eerste punt. Achteraf bleek dit punt heel belangrijk te zijn!   1 - 0

Na deze mooie voorsprong ging het echter bergafwaarts op een wijze die we helemaal niet gewend zijn: er kwamen 4 nederlagen op rij!  

Marc speelde op 7 en kwam goed uit de opening. De partij ging gelijk op en remise leek een logisch resultaat maar in het eindspel dacht Marc dat de zet (die goed zou zijn) zou verliezen en koos de verkeerde variant met een nederlaag tot gevolg, jammer : 1 - 1  

Wim speelde op 8 en kwam na een 15-tal zetten zeer comfortabel uit de opening. In plaats van eerst rustig te rokeren (wat leren we onze jeugdspelers ook alweer?)  ging Wim te optimistisch en te vroeg tot actie over. Gevolg: 20 zetten zwaar verdedigen en hopen op een remise. Vlak voor de tijdscontrole was het pleit echter beslecht :  1 - 2

Michael, onze topscoorder van vorig seizoen en zijn eerste wedstrijd dit jaar ook weer gewonnen, speelde op 6 en kwam in de opening terecht in een variant die hij niet kende. Hierdoor zat hij voor zijn gevoel van het begin af aan niet lekker in de partij. Dit resulteerde in onnauwkeurige zetten in de cruciale stellingen waardoor eerst een voordeel verloren ging en waarna een gelijke stelling in een verlies eindigde : 1 - 3  

Joël speelde op bord 5 tegen misschien wel de sterkste tegenstander. Onze tegenstander had een opstelling waarbij vanaf bord 4 de sterkste spelers opgesteld waren. Joel moest dus aan de bak: hij kwam al wat minder uit de opening en moest moeizaam manoeuvreren in het middenspel. Hij kon het echter niet houden en verloor na een harde strijd:  1 - 4

Kon dit nog goed aflopen?  Er waren nu 3 overwinningen nodig! 

Stefan gaf op bord 3 het goede voorbeeld. Met zwart werd er rustig geopend en werd er een outpost gecreëerd op e4 voor zijn goede paard tegen een slechte loper. In het eindspel offerde Stefan zijn paard waardoor wit niets meer tegen de promoverende b-pion kon doen.  2 - 4

Een cruciale partij werd gespeeld op bord 4. Koert had een op papier een van de sterkste spelers als tegenstander maar wist via een solide opening in het middenspel 2 pionnen te veroveren. Het torendeindspel met 2 pionnen meer werd geruisloos en snel gewonnen, prima gespeeld!  3 - 4

Last but not least, moest Daan voor de 4 - 4 zorgen. dat moet je dan maar ook even doen …  Daan kwam op bord 1 met zwart al vrij snel gelijk en het werd duidelijk dat wit gewoon ging staan en geen rara dingen zou gaan doen. Dus moest Daan wat forceren. Daarna ging wit in de fout en kon Daan de partij naar zich toe trekken en het matchpunt voor ons veiligstellen :  4 - 4 

We hebben nu 3 MP uit 2 wedstrijden, een basis waarmee we verder kunnen!