Leiderdorp - ZSC Saende2 7½ - ½

Leiderdorp haalt uit!

We waren gebrand op een overwinning na de vervelende nederlaag in de vorige ronde tegen onze concurrent. 

ZSC Saende werd niet alleen verslagen, maar omdat de naaste concurrent verloor, staat Leiderdorp (weer) bovenaan!  Maar nu terug naar de wedstrijd ...

Martijn met zwart op bord 1 was als eerste klaar. Zijn tegenstander liet de koning te lang in het midden staan, waar Martijn met een aftrekaanval van kon profiteren door een kwaliteit te winnen. Martijn miste toen alleen nog een trucje, waardoor hij "slechts" een pion won. Er zaten alleen nog wel heel veel gevaren in de stelling, waardoor zijn tegenstander een paar zetten later alsnog de kwaliteit weggaf en toen maar opgaf : 1 - 0 

Snel daarna volgde de volgende overwinning. Jord, spelend op 4, kwam uit de opening met meer ruimte en ontwikkelingsvoorsprong. Het was even zoeken naar een juiste doorbraak, maar die werd uiteindelijk gevonden. Toen was het een eenvoudige stelling voor Jord en nadat zijn tegenstander materiaal-verlies niet kon voorkomen besloot hij op te geven.

Vervolgens duurde het even maar in het begin van het vierde uur vielen weer 2 overwinningen te noteren.

Stefan, spelend op 2, boekte een regelmatige overwinning volgens beproefd plan: meer ruimte, loperpaar, pionwinst, nog een pionwinst en dameruil 3 - 0

Daan spelend op 5 met zwart stond prima na de opening en kwam in een gunstig eindspel terecht. Daarin werd een pion gewonnen en in plaats van een toren-eindspel of dame-eindspel in te gaan met een pion minder besloot zijn tegenstander zowel dame als toren op het bord te houden wat er toe leidde dat niet Daans koning onveilig bleek, maar die van de tegenstander. Twee zetten voor mat werd opgegeven  4 - 0

Joël speelde op bord 7 de enige remise van de dag, maar het was wel "the winner" !   Na een volgens Joël saaie opening kwam er een nagenoeg symmetrische stelling op het bord. Na veel geruil werd er door de combattanten maar tot remise besloten 4½ - ½.

Wim speelde op 8 met wit een voor hem zeer bekende opening, kwam een pion voor, gaf deze op een geschikt moment weer terug om in een middenspel/eindspel te komen met loperpaar en een paar geïsoleerde pionnen van zwart. Er moest nog wel even secuur gespeeld woden omdat zwart een doorbraak forceerde maar na het opvangen daarvan kon zwart kiezen voor stukverlies of mat, hij koos voor het laatste  5½½ 

Koert op 6 scoorde het volgende punt. De tegenstander van Koert speelde na de opening te afwachtend. Koert opende het centrum en kreeg over de lange diagonaal een goede aanval. De dreigingen werden de zwartspeler te veel waarna Koert een kwaliteit en later de partij won  6½½

Als laatste, na 4 uur spelen, wist Michael op bord 3 de overwinning mooi af te sluiten. Michael kwam sterk uit de opening en zijn tegenstander had moeite om de juiste velden te vinden voor zijn stukken. Helaas maakte Michael bij het afwikkelen een inschattingsfout waardoor er een remise-eindspel op het bod kwam. In plaats van de remise aan te nemen, besloot Michael om te kijken of zijn tegenstander de remise kond houden. Niks bleek minder waar met als resultaat een overwinning!  De heel fraaie eindstand :  7½½ ! !