ASC-Leiderdorp 4½-3½

We gingen gewaarschuwd naar ASC, zij hadden een knappe 4-4 gespeeld tegen onze concurrent, toch lieten we ons verrassen ...

Daan op 1 was als eerste klaar: hij kwam beter uit de opening en zijn tegenstander wilde met een torenoffer wat forceren wat kundig weerlegd werd : 0 -1  

ASC wist de gelijkmaker te scoren op bord 2, Michael kwam niet goed uit de opening en is nooit goed in het spel gekomen 1-1

Arjen speelde met wit op bord 5. Voor zijn doen een beetje saaie partij: in het middenspel kwam al snel een ongelijke loper-stelling op het bord waar weining fantasie in zat, de spelers besloten daarom voor remise 1½-1½.

Stefan speelde in de opening naar eigen zeggen niet iets te rustig, maar hij kwam niettemin beter uit het middenspel, maar hij kon er in het eindspel niet doorheen komen 2-2

Koert speelde op bord 3 et wit een degelijke partij maar het evenwicht werd nergens doorbroken : 2½-2½ 

Het zou een lange middag worden,  de overige partijen op de borden 6,7 en 8 werden pas na zo'n 4 uur spelen beslist.

Wim speelde op 7 een mislukte opening en moest het middenspel kiepen om het nog een beetje dicht te houden. Ergens heeft hij nog een kans gemist op meer tegenspel, maar dat werd gemist. Het einde werd in dezelfde stijl ingeluid als zijn opening:  door een blunder (in een weliswaar verloren stelling) : 3½-2½.

De laatste 2 partijen waren toen nog bezig en beide stellingen waren beter dus er was nog hoop op een goed resultaat. Beiden partijen bloedde echter dood in remise:

Quinten viel zeer verdienstelijk in en heeft een mooie plus-remise gescoord. Hij kwam goed door het middenspel en kwam met een pion meer in het eindspel terecht wat door de complexiteit niet in winst kon worden omgezet, remise dus   3 - 4 .

De meest boeiende partij van de dag werd door Joël op 6 gespeeld. Objectief had hij zeker kunnen winnen maar het was een dusdanig gekkenhuis op het bord dat in het eindspel met dame-toren-loper met 2 koningen in gevaar er opeens een remise uitrolde...  4½-3½

Nu staan we weer tweede en zijn we afhankelijk van wat de koploper nog gaat doen. Er is ook nog een andere kans: de beste nummer 2 gaat ook nog promoveren, maar dan zullen alle overgebleven wedstrijd zeker gewonnen moeten worden !