Promotie-Leiderdorp 3½ - 4½

In de laatste ronde moesten we het tegen de kampioen opnemen: Promotie uit Zoetermeer. Officieel was Promotie nog geen kampioen, maar 1 bordpuntje was voor Promotie al genoeg. 

Koert op 5 opende de score. Hij kwam misschien ietwat beter uit de opening, maar toen een geplande paard-manoeuvre tactisch niet kon, verzandde het voordeeltje en werd tot remise besloten.

Daan op 2 bracht ons vervolgens op voorsprong. Hij kreeg een bekend stukoffer te verwerken en er moest nauwkeurig gespeel worden. Nadat Daan de stelling geconsolideerd had, kon het punt bijgeschreven worden: ½-1½ 

Lisa speelde op 3 tegen een sterke tegenstander. Ze kwam redelijk uit de opening-schermutselingen, maar verloor in het middenspel een kwaliteit. Lisa probeerde het eindspel nog te houden, maar dat lukte niet, en stonden we weer gelijk : 1½-1½ 

Martijn was "player of the day", hij versloeg een 2300 speler op bord 1. Martijn won een pion in de opening maar de tegenstander kreeg daar veel spel voor. Na een kwaliteitsoffer kreeg Martijn wat tegenspel richting de zwarte koning, maar objectief gesproken was dat waarschijnlijk niet genoeg. De tijdnoodfase die volgde was zeer chaotisch, Martijn won de kwaliteit terug en na het optrekken van de rookwolken resteerde voor Martijn een toreneindspel met 2 pionnen meer. Een echte "knok-overwinning": 1½-2½ 

In de partij van Arjen (zwart op bord 4) gebeurde er van alles. Arjen kwam wat minder uit de opening en offerde een stuk voor 2 a 3 pionnen met een betere stelling. De tegenstander besloot voor een tegenoffer waardoor er een stelling overbleef met 2 stukken voor wit en een toren en 2 pionnen voor zwart. Ook hier volgde een tijdnood-duel met als eindresultaat remise:  2 - 3 

David op 6 speelde een puike partij. David kwam goed uit de opening, het voordeel glipte een beetje weg maar in het late middenspel wsit David een winnende aanval te lanceren : 2 - 4

Talitha speelde een moeilijke partij. Na een paar gewonnen wedstrijden moest ze ditmaal het punt inleveren. Talitha speelde naar eigen zeggen de opening niet helemaal correct waardoor ze weinig ruimte had. Vervolgens werd ze stapje voor stapje verder weggedrukt. Ondanks dat het eindspel verloren was, speelde ze nog wat langer door voor het team, vooral voor mental support voor Wim, want die was ook nog aan zwoegen... De tegenstander maakte het in het eindspel koeltjes af : 3 - 4 .

Hoe mooi is het voor de teamleider om de allerlaatste partij van het seizoen te mogen beëeindigen waarbij hij de teamwinst binnenhaalt ...   Daar moest Wim op 7 wel voor zwoegen. Na een opening waarbij lang de theoretische lijn werd gevolgd, dacht Wim dat hij een klein plusje had omdat de tegenstander "een beetje" werd vastgezet. De tegenstander speelde daar echter handig omheen, en omdat Wim besloot vanwege tijdnood de dames maar (te) snel te ruilen, kwam er een paardeindspel op het bord dat beter stond voor zwart. Na een lange ingewikkelde verdediging wsist Wim het halfje binnen te halen : 3½-4½ .

In een seizoen waarin we een paar keer struikelde, was dit toch een mooie afsluiting tegn de terechte kampioen. Het geeft zeer veel goede hoop voor het volgende seizoen!