Leiderdorp - ASC 5 1/2 - 2 1/2

De opening van het seizoen was meteen tegen ASC, het team waar we de laatste 2 seizoenen van hadden verloren. We gingen er eens heel goed voor zitten en dit keer bleven de matchpunten in Leiderdorp.

Arjen met zwart op 5 opende de score met een remise. Hij blunderde naar eigen zeggen met de zet e5 die door het paard geslagen kon worden waarna dames en een paar stukken geruild werde. De witstpeler kwam dus beter in het middenspel te staan maar speelde het niet zo goed uit waarna het toch een snelle remise werd.  ½ - ½

Joël, de kersverse clubkampioen, mocht het op bord 3 maar eens bewijzen, en dat deed hij! Zijn tegenstander offerde correct een kwaliteit en kreeg daar goed spel voor, maar Joël wist het spel van zijn tegenstander te neutraliseren waarna het materiële overwicht de doorslag gaf.  1 ½ - ½

Wim speelde op 8 een zeer goede 1e helft van de partij, zijn tegenstander stond vast met een welhaast gevangen dame op a6. Wim dacht van daaruit een pion te kunnen winnen maar deed dat te onvoorzichtig waardoor de tegenstander de kans kreeg om zijn stuk te offeren waarvoor hij uiteindelijk 3 centrumpionnen terugkreeg. Er ontstond een zeer ingewikkelde stelling die opbjectief gezien voor de zwartspeler gewonnen moest zijn, maar de complicaties waren van dien aard dat Wims tegenstander door zijn vlag ging, een abrupt einde van een spannende partij  2 ½ - ½

De meest spectaculaire partij was wel de partij van Koert die hij met wit op bord 6 speelde. Zwart offerde een stuk voor gevaarlijke aanval en wellicht had hij op gegeven moment kunnen winnen, maar zoals het ging wist Koert zich eruit te worstelen en met de nodige vechtlust het punt binnen te halen.  3 ½ - ½ 

David speelde met wit op het hoge 4e bord en deed dat zeer verdienstelijk. Na een scherpe opening, waarin zijn tegenstander een pion offerde, kwam David terecht in een dame + toren eindspel met 2 pionnen meer.  Zo'n eindspel is natuurlijk niet makkelijk te winnen met de vele mogelijkheden van eeuwig schaak. En remise werd het dan ook, knap gepseeld van onze jongste speler !   4 - 1 

De winst werd binnengehaald door Lisa op bord 2. Met wit kwam ze prettig uit de opening; ze kwam een pion voor en ging met een dubbel-toreneindspel op zoek naar de winst. Ergens heeft ze naar eigen zeggen een kansje gemist, daarna kreeg ze de kans niet meer en verzandde het eindspel in remise, maar wel een degelijke plus-remise !  4 ½ - 1½

Daan speelde met zwart op bord 1 en kwam naar eigen zeggen heel slecht uit de opening. Met een kwaliteit minder moest hij  het middenspel en het eindspel keepen. Maar dat deed hij dan ook zeer vakkundig !  En werd in het 6e uur het halfje bijgetekend.  5 - 2

Last but not least, Talitha speelde op 7 met zwart en het was van begin tot eind een gevecht op het scherpst van de snede. De opening werd door de tegenstander beter gespeeld maar in het middenspel worstelde Talitha zich eruit en kwam in een eindspel terecht met in eerste instantie 2 pionnen meer. Daar ging een pionnetje van verloren en in het toreneindspel met een pion meer probeerde Talitha het nog heel lang, maar uiteindelijk moest Talitha toch berusten in remise.  5½ - 2½

Uiteindelijk een ruime overwinning, maar wie he verslag gelezen heeft, het was allerminst gemakkelijk. We mogen blij zijn met zo'n mooi begin van de competitie.