Leiderdorp - Oud Zuylen 4½ - 3½

We begonnen al koploper aan de 3e ronde, winst was natuurlijk ons doel. Dat lukte, maar wel "op het uiterste nippertje".

Daan op 3 met zwart opende de score voor ons. Hij kwam degelijk uit de opening en de tegenstander offerde op een gegeven moment een stuk, wat echter door Daan weerlegd kon worden. Eeen mooi begin !   1 - 0

Er volgde 2 remises.

Wim met wit op 8 kwam met een leuke aanval uit de opening, maar de tegenstander weigerde het pionoffer, en hield het goed dicht. Het eindspel dat volgde stond eerder voor zwart beter dan voor wit, Wim accepteerde daarom het remise-aanbod :  1½ - ½

Talitha op 7 speelde een gelijkopgaande wedstrijd, er waren ingewikkelde verwikkelingen mogelijk maar beide spelers namen geen grote risico's met remise als logisch resultaat :  2-1

Joël op 5 met zwart speelde een zeer goede partij. De tegenstander offerde een stuk en een toren (!) voor een gevaarlijke aanval. Joël hield het hoofd koel, wist op een gegeven moment de dames te ruilen waarna het eindspel gewonnen stond : 3 - 1

Op bord 1 speelde Rolf met zwart een bizarre partij. De opening verliep nog langs theoretische lijnen maar in het middenspel kon zijn tegenstander "goed tot beslissend" voordeel behalen. Daarna blunderde zijn tegenstander waarna Rolf weer gewonnen stond maar dat werd ook weer geneutraliseerd ...  zoals Rolf zelf stelde is remise dan wel een eerlijk eindresultaat :  3½ - 1½

Deze stand bleef heel lang op het bord  staan. Rond 5 uur vielen de laatste 3 uitslagen:

David op 4 met wit kwam redelijk uit de opening en in het middenspel ontwikkelde zich het typische aanvalsbeeld bij een stelling met tegenovergestelde rokades. De aanval van zwart werd wel heel gevaarlijk, in combinatie met tijdnood voor David werd dit teveel van het goede en moest David een nederlaag incasseren. 3½ - 2½ 

Vlak daarna moest ook Martijn de handdoek in de ring gooien. In de opening vergaloppeerde Martijn zich waardoor hij 2 stukken verloor tegen een toren (de zogenoemde "kleine kwaiteit"). Martijn vocht nog tot in het verre eindspel, maar zijn tegenstander maakte niet het gewenste foutje...    3½ - 3½ 

Alle ogen richtten zich op de laatste partij, de partij van Koert op bord 6. Koert had in het middenspel door een tactische mogelijkheid het initiatief genomen op de damevleugel. Zijn toren kwam gevaarlijk in de zwarte stelling. De tegenstander stond toen helemaal vast, maar Koert moest er nog maar doorheen zien te komen. Op de damenvleugel won Koert een pionnetje, maar nog steeds had zijn tegenstander een stevig opgebouwde verdediging, maar een doorbraak op de koningsvleugel bezegelde het lot van zwart, en werd Koert onze matchwinnaar !  4½ - 3½.

Een verdiende overwinning, maar we moesten wel tot het gaatje gaan !